{{data.cartable.title}}

{{data.count}} عدد / {{data.totalPrice.toLocaleString('en')}} تومان

مبلغ کل خرید من

{{parseInt(cartTotalPrice).toLocaleString('en')}} تومان
تسویه حساب کنید
زبان انگلیسی جامع کنکور اناری مبتکران
دسته بندی عمومی

ناشر کتاب

مبتکران
0 0 نظر 623 بازدید
مشخصات کتاب
  • مولف
  • ناشر
  • سایز
  • قطع
  • شهاب اناری
  • مبتکران
  • شومیز
  • رحلی کوچک

انتخاب تعداد


250,000 سود شما 37,500 تومان

212,500 تــومان

ارسـال بـالای 300 هـزار تومـان رایـگان

تضمین کیفیت کالا

توسط کارشناسان مجرب

درگاه پرداخت امن

شبکه ملی شتاب

پشتیبانی آنلاین

همیشه همراه شما

ارسال سراسر کشور

در سریع ترین زمان

هدف از تألیف کتاب زبان انگلیسی جامع مبتکران پوشش کامل تمامی ابعاد و بخش‌های زبان انگلیسی کنکور بوده است که نویسندگان از طریق ارائه انواع تمارین، تست‌ها و آموزش اختصاصی بخش‌های مختلف سؤالات زبان کنکور مثل تکنیک‌های خواندن و پاسخگویی به سؤالات درک مطلب و کلوزتست، به این هدف رسیده‌اند. فصول کتاب بر اساس ذهنیت نویسندگان از اولویت‌ بخش‌های مختلف زبان کنکور بوده است، بطوری که اولویت اصلی با زبان انگلیسی پایه دوازدهم بوده، پس از آن مرور پایه‌های یازدهم و دهم و در نهایت هم مرور کلی پایه‌های هفتم تا نهم انجام شده است. همچنین چینش بخش‌های مختلف به روال معمول کتاب‌های کنکوری زبان انجام ‌شده است. در ادامه به بررسی کتاب زبان انگلیسی جامع مبتکران اثر شهاب اناری و روزبه شهلایی مقدم می پردازیم.

فهرست کتاب زبان جامع مبتکران بسیار ساده و خلاصه طراحی شده است. چهار بخش اصلی هر درس برای پایه دوازدهم با شماره صفحه‌شان مشخص‌ شده است و همچنین برای پایه‌های یازدهم و دهم نیز، بخش‌های مختلف مشخص شده‌اند. در انتهای فهرست، شماره صفحه و توضیح برای هر ضمیمه ارائه شده است و کمک می‌کند دانش آموزان سریع بتوانند ضمیمه مورد نیاز خود را از روی فهرست پیدا کنند. جا داشت که فهرست در بخش‌های اصلی مثل پایه دوازدهم، دسته‌بندی و توضیحات بیشتری را برای هر بخش ارائه کند تا دانش آموزان حین بازگشت به کتاب برای ادامه مطالعه راحت‌تر بتوانند بخش مورد نظر خود را بیابند.

کتاب لحنی صمیمی دارد که باعث می‌شود دانش آموزان ارتباط بهتری با نویسنده و محتوای ارائه ‌شده برقرار کنند که این موضوع در فرآیند یادگیری بسیار مؤثر است. قالب کتاب به این صورت است که در ابتدا برای پایه دوازدهم، برای هر درس چهار بخش اصلی گرامر، واژگان، خواندن (Reading) و تست آورده شده است، سپس مرور پایه یازدهم و دهم به همین صورت انجام ‌شده است. ابتدا یادگیری و تمارین گرامر و آزمون گرامری این دو پایه آورده شده و سپس واژگان هر دو پایه آموزش داده شده است، در انتها هم ضمیمه‌های مختلف کتاب قرار گرفته‌اند. کلاس تست اینترنتی رایگان یا همان وبینار با مؤلفان ازجمله موارد جانبی و جالبی است که نویسندگان کتاب همراه با کتاب ارائه کرده‌اند و می‌تواند در امر یادگیری بسیار مهم و مفید باشد.

سایز و فونت نوشته‌های کتاب انگلیسی جامع مبتکران استاندارد است و دانش آموزان مشکلی در مطالعه نخواهند داشت. استفاده از جداول و کادرهای متنوع در درس‌نامه سبب شده است تا مطالب به‌طور مشخص و مجزا در ذهن دانش آموزان جای بگیرد، صفحه‌آرایی کتاب نیز به‌خوبی انجام شده است. جا داشت که تنوع رنگی بسیار بیشتری در کتاب وجود داشته باشد اما در حال حاضر کتاب یک تم یکنواخت دارد که در طول کل کتاب حفظ شده است. گرافیک و طرح روی جلد کتاب زبان انگلیسی مبتکران بسیار متناسب و خوب انتخاب شده است و کیفیت کاغذ به ‌کار رفته در آن نیز سفید و عالی است.

کتاب زبان جامع شهاب اناری دارای 504 صفحه و 2168 تست می باشد و در ابعاد کاغذ A4 (قطع رحلی) چاپ ‌شده است که باعث شده بسیار حجیم باشد. اما از آنجایی‌که کتاب جامع کنکوری است و تمامی ابعاد، مطالب و بخش‌های زبان کنکور را پوشش می‌دهد خیلی دور از انتظار نیست و به لحاظ تناسب محتوایی و حجم کتاب، نسبت معقولی دارد. با اینکه محتوای کتاب زبان انگلیسی جامع مبتکران بسیار زیاد است و امکان بروز ایرادات نگارشی و علمی در کتاب وجود دارد، اما ایراد خاصی از این بابت در بررسی اولیه کتاب به چشم نمی‌خورد و نویسندگان و ویراستاران کتاب به‌ خوبی از پس برطرف کردن این ایرادات برآمده‌اند.

از ویژگی‌های خاص کتاب می‌‌توان به واژه‌نامه همراه آن، وبینار با مؤلفان، ضمایم خوب و کاربردی مثل اصطلاحات زبانی و پوشش کامل تکنیک‌های متن‌خوانی و پاسخگویی به سؤالات درک مطلب اشاره کرد. بهتر است این کتاب به‌عنوان منبع اول و اصلی آموزش زبان مورد استفاده قرار بگیرد. دانش آموزان پایه دوازدهم می توانند از ابتدا با این کتاب، مطالعه زبان را شروع کنند و در طول سال کنکور از آن استفاده کنند و تست‌ها و آزمون‌های آن را به‌ مرور بزنند و ایرادات خود را برطرف کنند. قبل از خرید اینترنتی کتاب زبان انگلیسی جامع کنکور مبتکران ادامه مطلب را بخوانید.

آموزش (درسنامه)

متن درس‌نامه کتاب زبان انگلیسی جامع مبتکران روان و ساده است، توضیحات هر بخش مشخص و با استفاده از مثال و جداول مختلف ارائه شده‌اند که یادگیری را برای دانش آموزان تسهیل می‌کند. درس‌نامه بخش بزرگی از کتاب را تشکیل می‌دهد. تمامی توضیحات بخش‌های مختلف آموزش گرامر، واژگان، درک مطلب (Reading) و کلوزتست (Cloze test) به‌صورت کامل و جامع در کتاب ارائه شده است که با ضمیمه‌های ارائه ‌شده منجر به حجیم شدن درس‌نامه و به ‌طور کلی کتاب شده است. البته منطقی است که این مقدار مطلب و محتوای ارائه ‌شده، حجم بسیار زیادی هم داشته باشد.

یکی از نقاط قوت کتاب زبان انگلیسی اناری، پوشش تمامی مطالب و بخش‌های مختلف کنکور سراسری است که نویسندگان به‌خوبی با درک این موضوع، توانسته‌اند درس‌نامه جامع و کاملی را ارائه کنند. تمرکز بر آموزش نکات درک مطلب (Reading) و ارائه شیوه‌های پاسخگویی به آن‌ها، در کنار پوشش کامل نکات گرامری و ارائه کل واژگان تمامی پایه‌ها، از طریق آموزش مستقیم آن‌ها و ارائه واژ‌ه‌نامه رایگان جیبی، همگی در کنار هم سبب شده‌اند تا این کتاب یک منبع کامل و جامع آموزشی برای کلیه مطالب زبان انگلیسی کنکور باشد. واژگان و نکات گرامری تمارین کتاب درسی پوشش داده‌ شده است و یکی از نکات مهم و مثبت کتاب در این زمینه، پوشش واژگان حاشیه کتاب درسی و تمارین آن است که منجر می‌شود تا تمامی واژگانی که ممکن است در کنکور حتی از حاشیه تمارین مطرح شود، پوشش داده‌ شده باشند.

درس‌نامه در بخش گرامری، نکاتی با عنوان «نکات تکمیلی» دارد که مطالب مهم و کنکوری برای دانش آموزان قوی در این بخش‌ها ارائه شده است. همچنین آموزش دقیق شیوه تست‌زنی و تکنیک‌های متن‌خوانی هم نشان از تأثیر سؤالات کنکور بر نحوه نگارش درس‌نامه داشته است. موردی که بعضاً در کتاب‌های دیگر، علی‌رغم اهمیت بسیار زیاد آن پوشش داده نمی‌شود. درس‌نامه قابل ‌استفاده برای تمامی دانش آموزان با هر سطحی است. پوشش پایه‌ای و جامع درس‌نامه از یک‌ سو سبب می‌شود تا دانش آموزان متوسط و ضعیف بتوانند از پایه، زبان را یاد بگیرند و به ابعاد مختلف آن مسلط شوند، از سوی دیگر ارائه نکات و مطالب مخصوص دانش آموزان قوی، مثل بخش نکات تکمیلی درس‌نامه یا تکنیک‌های متن‌خوانی، سبب می‌شود تا درس‌نامه برای دانش آموزان قوی هم مؤثر و مفید باشد.

با اینکه هدف اصلی کتاب زبان انگلیسی جامع کنکور مبتکران، تسلط دانش آموزان بر زبان کنکور است و محوریت آموزش کتاب بر پایه آموزش تستی است، اما ارائه تمارین تشریحی و توضیحات گرامری تشریحی که در درس‌نامه وجود دارد، به کتاب بُعد تشریحی هم داده است. با این‌حال، همچنان آموزش تستی در درس‌نامه غالب است که با در نظر گرفتن هدف تألیف، منطقی است. دانش‌آموزانی که پایه خوبی از زبان ندارند و به دنبال آشنایی و تسلط بر زبان انگلیسی کنکور هستند، می‌توانند از پایه، زبان انگلیسی را با این کتاب یاد بگیرند و با آن کار کنند. البته، تمرکز اصلی کتاب روی پایه دوازدهم است که اهمیت زیادی هم در کنکور دارد، ولی مرور و پوشش پایه‌های دهم و یازدهم در کتاب سبب شده است تا دانش آموزان ضعیف بتوانند از این کتاب به‌عنوان یک منبع جامع برای یادگیری زبان کنکور استفاده کنند.

یکی دیگر از نکات مثبت درسنامه این است که بعد از آموزش هر بخش گرامری، چندین تمرین جای خالی خوب و مفید به‌صورت تشریحی آورده شده است. همچنین مثال‌هایی که برای بخش آموزش واژگان ارائه شده است نیز ساده و خوب هستند و دانش آموزان درک مناسبی از کاربرد و معنی هر واژه پیدا خواهند کرد. درس‌نامه برای پاسخگویی به سؤالات و تست‌های کتاب کافی است. در متون درک مطلب کنکور ممکن است واژگان جدیدی استفاده شود که با تکیه ‌بر تکنیک های متن‌خوانی و پاسخگویی به سؤالات متنی باید بتوان به آن‌ها پاسخ داد.

تست (تمرین)

تعداد تست‌های کتاب زبان انگلیسی جامع مبتکران، برای پایه دوازدهم، در اکثر بخش‌ها مثل گرامر، واژگان و درک مطلب و برای واژگان دروس پایه دهم و یازدهم کافی و مناسب است، اما بهتر بود برای گرامر دروس پایه تعداد تست‌های بیشتری وجود داشته باشد. در این کتاب، کل تست‌های گرامر پایه یازدهم، به‌اندازه تست‌های گرامر یک درس دوازدهم است. تست‌ها در چهار بخش اصلی دسته ‌بندی‌ شده‌اند. تست‌های سطح اول، تست‌های نوادگان شکسپیر، تست‌های مرور و تست‌های کنکوری. به لحاظ آموزشی، تست‌های سطح اول ساده‌تر هستند و تست‌های نوادگان شکسپیر سطح بالاتری دارند که باعث می‌شود روند سخت شدن تست‌ها رعایت شده باشد. همچنین نکته بسیار مهم و مثبت در تست‌ها، وجود بخش تست‌های مروری است که باعث می‌شود مطالب گذشته دوباره در ذهن دانش آموزان یادآوری شود و بتوانند مطالب آموخته‌ شده را دوباره تمرین کنند. اما باید توجه داشت که تست‌های کتاب به شکل میکرو طبقه‌بندی آورده نشده‌اند.

از دیگر نکات مثبت تست‌ها، پوشش انواع تیپ‌های مختلف سؤالات است که در دسته‌بندی‌های مشخص و جداگانه قرار دارند. مثلاً تست‌هایی تحت عنوان Writing یا مباحث Collocation در این کتاب وجود دارد و این تیپ تست‌ها‌ را به‌طور خاص پوشش داده است. این دسته‌بندی برای دانش آموزان بسیار مؤثر است، به طوری که با مواجهه با این تیپ سؤالات، می‌دانند که باید چطور به آن‌ها پاسخ دهند و انتظار چه چیزی را داشته باشند. در انتهای هر بخش از تست‌ها، چه گرامر، چه واژگان و چه درک مطلب، تست‌های کنکوری مربوط به این بخش‌ها آورده شده است که ذهنیت دانش آموزان از سؤالات کنکور را شکل می‌دهد و به آمادگی آن‌ها برای پاسخگویی به سؤالات کنکور کمک می‌کند. تست‌ها با روال و عرف کنکور طرح شده‌اند و ایده جدید و نویی در طرح تست‌ها وجود ندارد.

با اینکه تست‌های بخش نوادگان شکسپیر کتاب زبان جامع مبتکران، سطح دشوار و سختی دارند، اما بسیار معدود تست‌هایی هستند که فرای سطح کنکور هستند و دانش آموزان قوی برای اینکه بتوانند درصد بسیار بالایی در کنکور بزنند، باید با این تست‌ها خود را محک بزنند و به آن‌ها مسلط شوند. تست‌های این کتاب قابل ‌استفاده توسط تمامی دانش آموزان با هر سطحی هستند، بطوری که دانش آموزان ضعیف می‌توانند تمرین و تکرار مناسبی با تست‌ها داشته باشند و دانش آموزان قوی هم با بخش تست‌های دشوار، خود را محک بزنند.

پاسخ‌های تشریحی کتاب زبان انگلیسی جامع مبتکران، هم ‌معنی تمامی جملات سؤالات را در بردارد و هم نکات تستی و مهم سؤالات را بررسی کرده است که باعث شده پاسخ تشریحی تست ها، کامل و جامع باشد. در صورت لزوم نکات تستی مختلفی در پاسخ تشریحی تست‌ها بررسی شده است. مثلاً در تست گرامر درس دوم پایه یازدهم، در پاسخ تشریحی سؤال 47، نکته تستی درباره استفاده از Could و Would و کاربرد آن‌ها ارائه‌ شده است که در یادگیری تفاوت آن‌ها مؤثر است. در پاسخ تشریحی، برای برخی سؤالات مثل سؤال 17 گرامر پایه، تمامی گزینه‌ها بررسی شده‌اند و علت غلط بودن آن‌ها بررسی شده است که در درک سؤالات دشوار به دانش آموزان کمک می‌کند. ارجاع برخی از پاسخ‌های تشریحی به نکات ارائه ‌شده در درس‌نامه، حاکی از آن است که با مطالعه و تسلط بر درس‌نامه می‌توان به تست‌ها پاسخ داد و شیوه پاسخگویی به سؤالات با نکات درس‌نامه هماهنگ است.

خرید کتاب های انتشارات مبتکران

زبان انگلیسی یازدهم تست مبتکران شهاب اناری

زبان انگلیسی دهم تست مبتکران شهاب اناری

انتخاب تعداد


250,000 سود شما 37,500 تومان

212,500 تــومان

ارسـال بـالای 300 هـزار تومـان رایـگان
شابک
9789640728635
زبان
فارسی
سال انتشار
1401
نوبت چاپ
435
ویراست
1
سایز
رحلی کوچک
جلد
شومیز
صفحات
480
وزن ( گرم )
802
ناشر
اطمینان