{{data.cartable.title}}

{{data.count}} عدد / {{data.totalPrice.toLocaleString('en')}} تومان

مبلغ کل خرید من

{{parseInt(cartTotalPrice).toLocaleString('en')}} تومان
تسویه حساب کنید
پاور تست زیست شناسی یازدهم مهروماه
دسته بندی زیست

ناشر کتاب

مهر و ماه
0 0 نظر 472 بازدید
مشخصات کتاب
 • مولف
 • ناشر
 • سایز
 • قطع
 • یاسر آرامش اصل
 • مهر و ماه
 • شومیز
 • رحلی کوچک

انتخاب تعداد


89,000 سود شما 13,350 تومان

75,650 تــومان

ارسـال بـالای 300 هـزار تومـان رایـگان

تضمین کیفیت کالا

توسط کارشناسان مجرب

درگاه پرداخت امن

شبکه ملی شتاب

پشتیبانی آنلاین

همیشه همراه شما

ارسال سراسر کشور

در سریع ترین زمان

از مقدمه و نوع نگارش کتاب پاور تست زیست شناسی یازدهم مهروماه کاملا مشخص است که جهت آمادگی برای کنکور سراسری نظام جدید طراحی شده است. کتاب به توضیح و حل تست از مباحث کتاب زیست شناسی پایه یازدهم تجربی چاپ سال ۹۶ پرداخته است و چیدمان فصل ها نیز دقیقا منطبق بر این کتاب است. البته بهتر بود در بعضی موارد مباحثی خاص جابه جا می شد، مثلا توضیح رشد استخوان ها که در فصل ۴ ذکر شده در فصل ۳ آورده می شد. لحن کتاب پاور تست زیست شناسی یازدهم مهروماه در تمام قسمت های آن به جز مقدمه کاملا رسمی و ادبی می باشد که بهتر بود گاهی برای ایجاد ارتباط بیشتر با خواننده از این روال فاصله می گرفت.

آموزش (درسنامه)

در کتاب پاور تست زیست شناسی یازدهم مهروماه، اساسا درسنامه قرار نبوده تا تمام مطالب کتاب درسی را به شکلی بسیار جزئی پوشش دهد و برای افرادی مناسب است که تسلط نسبی بر کتاب درسی دارند تا با این درسنامه ی خوب دانسته های خود را بهبود بخشیده و به آنها شکل منظم تری دهند. ساختار درسنامه بسیار نو و جالب است. درسنامه از ۳ بخش  تشکیل شده است که با اصول آموزش کاملا منطبق است. چرا که بخش اول به واسطه نمودارها به بیان خلاصه و کلیات فصل می پردازد. این نمودارها به شکلی خاص طراحی شدند و ایده به کار رفته در آنها بسیار نو و کارآمد است. این نمودارها کلیات و مطالب مهم را به صورت کلی پوشش می دهند. اما چیزی که آنها را خاص می کند وجود کلمات کلیدی در ابتدای هر شاخه است. به این شکل که مثلا وقتی می خواهیم درباره ی کلیه بنویسیم، ابتدا هر شاخه مربوط به این اندام از عباراتی مثل عملکرد، ویژگی، مثال و دیگر کلمات کلیدی استفاده شده که تاثیر آن می تواند فوق العاده باشد. چرا که مانند یک کد دستوری برای ذهن خواننده عمل می کند و با ارائه این کد به ذهن خیلی سریع  مطلبی که خواننده به دنبال آن است را پیدا می کند.

بخش بعدی درسنامه به عنوان نکته باران معرفی شده است که همانطور که از اسم آن برمی آید، به ذکر نکات مختلف و حتی ترکیبی با سایر فصول می پردازد. بیشتر نکات ساده هستند و می توان آنها را به راحتی از متن کتاب برداشت کرد. هرچند نکات مهم و کاربردی هم اصلا کم نیستند. نکات ترکیبی هم در حد کمی یافت می شوند که البته امکان ذکر نکات بیشتر هم وجود داشت.  اما خبر بعد این است که مثل اغلب کتاب های زیست شناسی بازار باز هم نکات زائد هر چندکم، به چشم می خورند. این نکات زائد شامل نکات خارج از کتاب، نکاتی که صرفاً از کتاب های نظام قدیم قابل برداشت بودند و حتی نکاتی که به طور اشتباه از کتاب های نظام جدید برداشت شده اند می باشد.

تا اینجا در ابتدا کلیات درس وجود دارد و بعد آموزش جزئی تر و نکته وار به چشم خورد. در نهایت هم طبق الگوی آموزشی فرآیند جمع بندی به واسطه جداولی که به خوبی طراحی شده اند، انجام می گیرد. به طبع با وجود جداول و نمودارهای کاربردی با یک درسنامه قابل فهم مواجه هستیم. حجم درسنامه نیز با توجه به هدف آن معقول است و کاملا از اضافه گویی پرهیز شده است. از بخش های مختلف درسنامه ی کتاب پاور تست زیست شناسی یازدهم مهروماه مشخص است، آموزش نکته وار نسبت به عمق دادن به مطلب در ارجحیت قرار دارد. البته برای دانش آموزان ضعیف تر می تواند بسیار بسیار مفید باشد. قطعا مطالعه درس نامه برای پاسخگویی به تست ها مفید است، اما بسیاری از نکات تست ها در درسنامه قابل مشاهده نیستند.

تست (تمرین)

از نکات قابل ذکر کتاب پاور تست زیست شناسی یازدهم مهروماه تعداد تست های بسیار بالای آن است که تسلط دانش آموزان را بر مطالب بالا می برد . اما از قدیم گفته اند که مهم کیفیت است نه کمیت. هرچند که از این نظر هم کتاب نمره نسبتا قابل قبولی می گیرد، اما با رعایت موارد زیر این کتاب، کتاب بهتری می شد :

 1. تعداد تست های ترکیبی بسیار بسیار کم. امروزه هر کسی که ذره ای با کنکور زیست شناسی آشنا باشد، از اهمیت ترکیب آگاه است. بعلاوه ترکیب زیاد تنها راه ایجاد تسلط زیاد بر متن تمام کتاب درسی است.
 2.  تست هایی که در آنها نکاتی وجود دارد که اشتباه از کتاب استنباط شده اند یا در بعضی موارد به خوبی از لحاظ ادبیاتی منظور را منتقل نمی کنند یا به قولی ابهام دارند.
 3. باز هم همان مشکل همیشگی مطالب زائد.

البته تعداد تست های این سه دسته در اقلیت اند، ولی بازهم  تست های این کتاب می تواند منبع خوبی باشد، به شرط آنکه دانش آموزان بتوانند به خوبی نکات زائد را شناسایی کنند و از یادگیری آنها اجتناب ورزند. همچنین در تناسب تعداد تست های هر فصل آنچنان که باید دقت نشده و در نتیجه آن سبب شده  برای فصل ۱ یعنی تنظیم عصبی آمار باور نکردنی ۳۰۹ تست وجود داشته باشد و از آن طرف در فصلی به اهمیت تنظیم شیمیایی که همواره مورد توجه بیشتری در کنکور سراسری قرار داشته،  تنها ۱۶۶ تست وجود دارد. همچنین فصل تقسیم یاخته به خودی خود در کنکور به صورت جداگانه مورد توجه نیست و می بایست تعداد تست هایی که به آن اختصاص می یافت، کمتر از تعداد ۱۹۹ تست می بود. در واقع اهمیت این فصل به شکل ترکیبی در فصول دیگر خودنمایی می کنند. در کل این کتاب با ۱۹۶۹ تست یکی از بزرگترین منابع آموزشی تستی دانش آموزان در پایه یازدهم به حساب می آید. ترتیب تست ها نیز دقیقا منطبق با مباحث کتاب است. بین تست های هر مبحث تفکیکی صورت گرفته است، اما می شد تا  تفکیک بیشتری هم شاهد باشیم.

همانند دیگر کتاب های تست، در کتاب پاور تست زیست شناسی یازدهم مهروماه نیز می توان انواع تیپ های رایج در کنکور سراسری، از جمله های تست های جای خالی، چند موردی و تست های منطق را به وفور پیدا کرد. در بین تست ها، سوالات کنکور سراسری نیز به چشم می خورد اما به تعداد کم و می شد تست های بیشتری آورده می شد، تا بر اهمیت تست های کنکور تاکید بیشتری شود. همچنین متأسفانه این تستها که از کتاب های نظام قدیم طرح شده اند، کوچکترین تغییری نداشته و دقیقا مطابق با کنکور آورده شده اند و طبیعتا این موضوع چیزی جز ابهام و سردرگمی برای خواننده به همراه ندارد. به علاوه خبری هم از آزمون های آزمایشی در کتاب نیست.

یک نکته مثبت این است که تست هایی با ایده های نو قابل مشاهده اند. بسیاری از تست ها با توجه به نکات غلط و گیج کننده  ای که در آن وجود دارد، از سطح کنکور فاصله زیادی گرفته اند. البته این موضوع به خودی خود نه تنها بد نیست بلکه اگر با نگاه آموزشی و نه سنجشی به آنها پاسخ داده شود، می تواند منبع آموزشی بسیار خوبی باشد. به شرط آنکه از یادگیری نکات زائد به طور جد پرهیز شود. پاسخ تشریحی نیز نسبتا قابل فهم است که البته در بعضی موارد بهتر بود پاسخ مفصل تری ارائه شود، اما همواره همه گزینه ها بررسی شده اند.

متاسفانه برعکس بیشتر کتاب ها در پاسخ نامه ی کتاب پاور تست زیست شناسی یازدهم مهروماه بخش هایی تحت عنوان نکته یا ترکیب دیده نمی شود و این کار را برای دانش آموزانی که می خواهند تنها نکات مهم را بیاموزند بسیار سخت می کند. نکته مثبت در مورد تست ها نیز وجود تست های نشان دار و همچنین وجود سطح بندی تست ها در پاسخ نامه است.  در نهایت می توان در مقابل تست های خوب این کتاب از مشکلات صرف نظر کرد، چرا که نسبت به کتاب های دیگر بازار این مشکلات به مراتب کمتر دیده می شوند.

خرید کتاب های انتشارات مهروماه

انتخاب تعداد


89,000 سود شما 13,350 تومان

75,650 تــومان

ارسـال بـالای 300 هـزار تومـان رایـگان
شابک
9786003173330
زبان
فارسی
سال انتشار
1400
نوبت چاپ
1
سایز
رحلی کوچک
جلد
شومیز
صفحات
688
وزن ( گرم )
1200
ناشر
اطمینان