{{data.cartable.title}}

{{data.count}} عدد / {{data.totalPrice.toLocaleString('en')}} تومان

مبلغ کل خرید من

{{parseInt(cartTotalPrice).toLocaleString('en')}} تومان
تسویه حساب کنید
فیزیک جامع رشته ریاضی تست خیلی سبز
دسته بندی ریاضی

ناشر کتاب

خیلی سبز
0 0 نظر 158 بازدید
مشخصات کتاب
  • مولف
  • ناشر
  • سایز
  • قطع
  • محسن توانا
  • خیلی سبز
  • شومیز
  • رحلی کوچک

انتخاب تعداد


202,000 سود شما 30,300 تومان

171,700 تــومان

ارسـال بـالای 300 هـزار تومـان رایـگان

تضمین کیفیت کالا

توسط کارشناسان مجرب

درگاه پرداخت امن

شبکه ملی شتاب

پشتیبانی آنلاین

همیشه همراه شما

ارسال سراسر کشور

در سریع ترین زمان

از آنجایی که در کتاب فیزیک جامع رشته ریاضی تست خیلی سبز به بررسی هر سه کتاب فیزیک دهم، فیزیک یازدهم و فیزیک دوازدهم پرداخته شده است، مشخص است که هدف از تالیف این کتاب آمادگی دانش آموزان برای کنکور سراسری می باشد، مولف نیز در مقدمه ی این کتاب فقط به بیان اهمیت درس فیزیک در کنکور پرداخته است. چیدمان فصل های این کتاب به این صورت است که ابتدا کتاب فیزیک سال دهم آموزش داده شده و سپس فیزیک سال یازدهم و بعد از آن نیز به بررسی و آموزش فیزیک سال دوازدهم اختصاص دارد که در فهرست، فقط نام فصل های کتاب درسی به ترتیب آورده شده و غیراز نام فصل و شماره صفحه ی مربوط به هر فصل هیچ اطلاعات دیگری بیان نشده است. لحن کتاب نیز رسمی است.

آموزش (درسنامه)

از آنجایی که درسنامه ی کتاب فیزیک جامع رشته ریاضی تست خیلی سبز برای دانش آموزان کنکوری تالیف شده، روند آموزش و توضیح مطالب کمی سنگین است و دانش آموز باید از قبل کمی اطلاعات داشته باشد که متوجه روند توضیحات بشود. اما سعی شده است که تمامی مطالب جزء به جزء به صورت خیلی کامل و دقیق بررسی شود. یکی از ویژگی های بسیار جالب درسنامه ی این کتاب تقسیم مطالب کتاب به بخش های کوچک است و بعد از هر درسنامه کلیه ی تست های مربوط به آن مبحث آورده شده است، که این ویژگی مولف را از بیان تست و تمرین های زیاد در متن درسنامه تقریبا بی نیاز کرده و به کتاب انسجامی خاص بخشیده است. هرچند که در اکثر درسنامه ها به حل تعداد اندکی تست و تمرین هم پرداخته شده است. دانش آموز به این ترتیب میتواند بعد از مطالعه ی درسنامه تمامی تست های موجود در هر بخش را مشاهده کند، همچنین باعث شده است که حجم درسنامه معقول گردد و برای پاسخگویی به تست ها کافی باشد.

درسنامه ی کتاب فیزیک جامع رشته ریاضی تست خیلی سبز با مخاطب قرار دادن دانش آموز و با لحنی رسمی سعی کرده است مطالب را طوری بیان کند که تمامی دانش آموزان بتوانند از آن بهره ببرند (حتی ضعیف ترین دانش آموزان) و همچنین مولف در روند آموزش از تمارین کتاب درسی نیز الهام گرفته است. اما در برخی قسمت ها نیز مطالبی را بیان کرده که در کتاب درسی نیست. مثلا در فصل ویژگی های فیزیکی مواد مبحث بالابرهای هیدرولیکی را نیز بیان کرده است که از کتاب درسی نظام جدید حذف شده اما دانش آموز میتواند با اطلاعات کلی کتاب روند به دست آمدن روابط را متوجه شود. از آنجایی که رویکرد کنکور سال98 مشخص نیست میتوان گفت این ویژگی جزو نقاط قوت کتاب است، اما بهتر بود قبل از توضیح به فراتر بودن نسبت به کتاب درسی اشاره میشد. تست هایی که در متن درسنامه بررسی شده اند اغلب از کنکورهای سراسری انتخاب شده اند و اکثرا منطبق بر درسنامه اند. اما گاهی تست هایی نیز به چشم میخورند که انطباق صد در صدی با درسنامه ندارند. مثلا در صفحه ی 56 کتاب، درسنامه مربوط به اصل پاسکال است اما تستی که مطرح شده فشار در کف ظرف را بررسی کرده که بنظر بهتر بود سوالی منطبق تر با درسنامه آورده میشد.

تست (تمرین)

در کتاب فیزیک جامع رشته ریاضی تست خیلی سبز بعد از اتمام هر درسنامه تعدادی تست به عنوان تمرین مطرح شده است که تعداد این تمارین به نسبت اهمیت درسنامه و مبحث متغیر می باشد و برای هر موضوع تعداد تست ها کافی است. تست های کتاب به صورت میکرو طبقه بندی اند و تمامی قسمت های کتاب درسی را پوشش میدهند و حتی در برخی قسمت ها که مولف مباحث خارج از کتاب را بررسی کرده، تست هایی غیر منطبق بر رویکرد کتاب درسی مطرح شده است (مثل بررسی سوالات مربوط به بالابر هیدرولیکی). ولی در اکثر مباحث در طراحی تست ها از تمارین کتاب درسی الهام گرفته شده است. مثلا برای فصل کار، انرژی و توان تست های 111 و 113 و 120 و 125 به گفته ی مولف از تمارین کتاب درسی میباشد.

تست های هر بخش دو دسته اند: دسته ی اول که اکثریت تست ها را شامل میشود سوالات کنکورهای سراسری می باشند و دسته ی دوم سوالات تستی تالیفی و بدون شناسنامه اند. لازم به ذکر است که در این میان سوالات آزمون های آزمایشی وجود ندارد. در چینش تست ها نیز سعی شده است ترتیب قرارگیری تست ها به گونه ای باشد که از آسان به سخت قرار بگیرند و همچنین تست هایی با ایده های جدید و قوی وجود دارد که دانش آموزان با سطح بالاتر را نیز به چالش بکشد.

در انتهای کتاب فیزیک جامع رشته ریاضی تست خیلی سبز پاسخ تست ها به دو شکل کلیدی و تشریحی بیان شده است. پاسخ تشریحی تست ها بسیار کامل و قابل فهم است. همچنین در مواقع لزوم تمامی گزینه های تست بررسی شده است و حتی بعد از اتمام پاسخ تست های نکته دار تمرینی آورده شده است که دانش آموز با حل این تمرین میتواند کاملا روی آن موضوع تسلط یابد که این ویژگی بسیار عالی برای پاسخنامه محسوب میشود و مطالعه ی پاسخنامه را برای دانش آموز جذاب میکند. ویژگی دیگر پاسخنامه حل سوالات به روش های عمومی و مرسوم میباشد و از بیان نکات خاص کنکوری اجتناب شده است.

  • حجم کتاب فیزیک جامع رشته ریاضی تست خیلی سبز در مقایسه با محتوای آن بسیار معقول است و مطالب به زیبایی بیان شده اند. همچنین تقریبا هیچ غلط املایی یا علمی به چشم نمیخورد. یکی از ویژگی های خاص کتاب فیزیک جامع رشته ریاضی تست خیلی سبز آوردن تست در ذیل درسنامه است که باعث شده درسنامه حجیم نشود و انسجام خیلی خوبی پیدا کند. به همین خاطر این منبع را به عنوان منبع اول برای دانش آموزان قابل استفاده است که میتوانند با استفاده از این کتاب کمک آموزشی به راحتی سطح علمی خود را ارتقا دهند و بهترین زمان استفاده از این کتاب در طول سال تحصیلی هم گام با آموزش دبیر مدرسه است.

خرید کتاب های انتشارات خیلی سبز

انتخاب تعداد


202,000 سود شما 30,300 تومان

171,700 تــومان

ارسـال بـالای 300 هـزار تومـان رایـگان
شابک
9786004125932
زبان
فارسی
سال انتشار
1400
نوبت چاپ
1
سایز
رحلی کوچک
جلد
شومیز
صفحات
792
وزن ( گرم )
1658
ناشر
اطمینان