{{data.cartable.title}}

{{data.count}} عدد / {{data.totalPrice.toLocaleString('en')}} تومان

مبلغ کل خرید من

{{parseInt(cartTotalPrice).toLocaleString('en')}} تومان
تسویه حساب کنید
فلسفه و منطق کنکور لقمه طلایی مهروماه
دسته بندی انسانی

ناشر کتاب

مهر و ماه
0 0 نظر 2315 بازدید
مشخصات کتاب
  • مولف
  • ناشر
  • سایز
  • قطع
  • حسام الدین اژدری
  • مهر و ماه
  • شومیز
  • جیبی

انتخاب تعداد


37,000 سود شما 5,550 تومان

31,450 تــومان

ارسـال بـالای 300 هـزار تومـان رایـگان

تضمین کیفیت کالا

توسط کارشناسان مجرب

درگاه پرداخت امن

شبکه ملی شتاب

پشتیبانی آنلاین

همیشه همراه شما

ارسال سراسر کشور

در سریع ترین زمان

همان‌طور که در انتهای کتاب فلسفه و منطق کنکور لقمه طلایی مهروماه ذکر شده است این کتاب کوچک و جیبی مکمل کتاب جامع فلسفه و منطق کنکور است و علیرغم آنکه جهت آموزش نکات و مسائل درس فلسفه و منطق به‌صورت تستی و آماده‌سازی دانش آموزان جهت شرکت در آزمون های چهارگزینه‌ای و کنکور تألیف شده است، بخش سؤالات تستی بسیار کم و کوتاهی دارد و تمرکز و محور اصلی کتاب، درس‌نامه است‌. در ادامه به بررسی کتاب لقمه طلایی فلسفه و منطق می پردازیم.

در این کتاب ابتدا منطق دهم آورده شده و سپس فلسفه یازدهم و دوازدهم قرار داده ‌شده‌اند. در انتها نیز دو آزمون شبیه‌ساز کنکور سراسری در قسمت پیوست قرار داده ‌شده است. پس اگر دنبال کتابی برای تمرین حل کردن و تست زدن هستید و احساس می‌کنید به‌ اندازه کافی درس‌نامه را مطالعه کرده‌اید و دیگر احتیاجی به مطالعه بیشتر ندارید، این کتاب کمک کننده شما نخواهد بود. لحن کتاب همانند کتاب درسی است، اما در اغلب بخش‌ها نکاتی را به زبان خودمانی یا نزدیک به خودمانی بیان می‌کند.

از لحاظ ظاهر، کتاب فلسفه و منطق لقمه مهروماه ظاهر شکیل و زیبایی دارد. جمع‌وجور است و جلد سیمی باکیفیتی دارد. جنس کاغذهای آن بسیار مناسب است، اما جذابیت‌های بصری آن کم است. جا داشت در بخش‌های مختلف کتاب از شکل‌ها یا نقش‌های متفاوتی استفاده شود تا به شکل ظاهری آن تنوع بدهد و بر زیبایی آن بیفزاید. باوجود آنکه قطع کتاب جیبی است اما اندازه نوشته‌های آن مناسب است و همچنین استفاده از نمودار و جدول‌ های متعدد از دیگر جذابیت‌ های ظاهری کتاب است. جیبی بودن قطع کتاب این امکان را به شما می‌دهد تا بتوانید کتاب را همراه خود داشته باشید و در محیط‌هایی مانند اتوبوس و مترو از آن استفاده کنید.

در مجموع کتاب فلسفه و منطق جامع لقمه طلایی مهر و ماه برای آموزش تستی مطالب کتاب‌های منطق و فلسفه تألیف شده است. حجم کتاب نسبتاً زیاد است و بهتر است از قبل از دوره عید مطالعه آن را شروع کنید. این کتاب دارای 50 تست و 310 صفحه می باشد. از آنجا که تمرکز این کتاب بر روی درس‌نامه است و فقط تعداد ۵۰ عدد سؤال تستی دارد، بهتر است به‌عنوان منبع اصلی خود در کنار کتاب درسی به آن نگاه نکنید و حتماً سعی کنید از کتابی که در کنار درس‌نامه سؤالات تستی نیز دارد بهره ببرید. اما در نظر داشته باشید که توضیحات اضافه و عمیق و مفصل این کتاب می‌تواند کمک بسیار زیادی به شما در یادگیری و فهم مطالب بکند. قبل از خرید اینترنتی کتاب فلسفه و منطق لقمه طلایی مهروماه ادامه این مطلب را بخوانید.

آموزش (درسنامه)

درس‌نامه کتاب فلسفه و منطق لقمه مهر و ماه را در سه بخش مختلف منطق، فلسفه یازدهم و فلسفه دوازدهم بررسی خواهیم کرد. قسمت اول کتاب با درس‌نامه منطق سال دهم آغاز می‌شود. نکات مهم کتاب در کادرهایی با رنگ پس‌زمینه خاکستری ذکر شده است. اکثر این نکات، لحن خودمانی و غیررسمی دارند که از خشکی درس منطق می‌کاهد و به جذابیت آن می‌افزاید. نکته قابل‌توجه در مورد این قسمت‌ها آن است که موارد مذکور به‌صورت کامل تشریح شده‌اند و به زبان خودمانی سعی شده است تا نکات و مطالب جا بیافتند.

در تمام طول درس‌نامه سعی شده است که نکات و مباحث مهم کتاب درسی در قالب نمودار آورده شوند یا قسمت‌بندی شوند و مشخص است که سعی شده است از نوشتن پشت سر هم مطالب کتاب درسی و کپی آن‌ها خودداری شود که بسیار قابل‌تقدیر است. منظور آن است که با کوهی از نوشته‌های پشت سر هم که سبک و سیاق کتاب درسی را دارد، روبرو نمی‌شوید. مثلاً در قسمت نسبت‌های چهارگانه در طبقه‌بندی، علاوه بر نمودار، از نمادهای کوچک‌تر و بزرگ‌تر یا علامت‌های مساوی و …  برای رساندن مفهوم استفاده ‌شده است.

هنگامی‌که بخش منطق این کتاب را ورق بزنید تعداد شکل‌ها و نمودارهایی که از آن برای توضیح درس استفاده ‌شده است، بسیار جالب‌توجه است. خصوصاً آنکه اصلاً بعضی سؤالات درس منطق در قالب شکل و نمودار پرسیده می‌شوند. مثلاً در خصوص مبحث نسبت‌های چهارگانه استفاده از نمودارها بسیار چشمگیر است. نکته دیگری که قابل‌توجه است توضیح بخش‌های گنگ‌تر  یا چالشی‌تر کتاب با لحن غیررسمی یا مثال‌های ملموس و قابل‌درک است. مثلاً برای توضیح مبحث (میزان قوت استنتاج بهترین تبیین) از مثالی کوتاه و یک داستان استفاده شده است که هم خلاقانه است و هم می‌تواند علاوه بر آموزش مفاهیم تستی، بر عمق درس‌نامه کتاب نیز بیفزاید و به آن قابلیت آموزنده بودن را نیز اضافه کند.

منظور از آموزنده بودن آن است که اگر بخشی از کتاب را متوجه نشده‌اید با مراجعه به درس‌نامه می‌توانید ابهامات خود را برطرف کنید. در انتهای اکثر مباحث، بخشی تحت عنوان "جمع‌بندی" قرار داده‌ شده است. این هم از نکاتی ضروری است که هر درس‌نامه‌ای باید به آن بپردازد. در بخش‌های چالشی‌تر کتاب مانند عکس‌های مستقیم و احکام قضایا توضیحات مناسب است و دانش‌آموزانی که با یادگیری مباحث مشکل ‌دارند، حتماً می‌توانند از مطالب کتاب لقمه‌ طلایی منطق و فلسفه مهروماه بهره‌مند شوند.

بخش بعدی کتاب منطق و فلسفه کنکور لقمه، فلسفه یازدهم است. فلسفه یازدهم مانند کتاب منطق پیچیدگی‌های ذهنی و مسائل حل کردنی چندانی ندارد. قسمت زیادی از آن مطالب فهمیدنی و بخشی از کتاب فلسفه یازدهم نیز حفظی است. مطالبی که در مورد کتاب منطق ذکر کردیم عموماً در مورد فلسفه یازدهم هم صدق می‌کند. مثلاً بخش‌هایی تحت عنوان "نکات" آورده شده‌اند و نیز تقریباً تمام متن کتاب در قالب نمودار و یا جملات نکته بندی شده آورده شده است. اما استفاده از نمودار و شکل به‌اندازه‌ای که در درس منطق از آن استفاده می‌شد، در اینجا وجود ندارد. البته مشخص است که ماهیت درس فلسفه نیز چنین موردی را نمی‌طلبد. در طول کتاب جدول‌هایی با رنگ پس‌زمینه آبی قرار دارند که نکاتی به‌صورت مرتب و منظم در آن ها ذکر شده است.

قسمت آخر کتاب فلسفه و منطق لقمه طلایی مهروماه، درس‌نامه فلسفه دوازدهم است. فلسفه دوازدهم بسیار ذهنی و سرشار از مطالبی است که فهمیدن آن‌ها نیاز به تمرین و مطالعه عمیق و با دقت کتاب دارد. یکی از پیچیده‌ترین مباحث کتاب مربوط به مفهوم ممکن‌الوجود بودن است؛ این بخش نکات فراوانی دارد و همچنین در توضیح آن بسیار تلاش شده است و صرفاً به کپی کردن متن کتاب درسی بسنده نشده.

درنهایت می‌توانیم بگوییم با توجه به حجم درس‌نامه این کتاب که ۳۱۰ صفحه است (البته ۳۱۰ صفحه در قطع جیبی) وقت زیادی لازم است تا هم‌ متن کتاب درسی و هم درس‌نامه فلسفه و منطق کنکور جامع لقمه طلایی مهر و ماه خوانده شود. لذا حتماً در انتخاب خود به حجم کتاب و زمانی که در اختیار دارید، توجه کنید. توضیحات عمیق درس‌نامه در بخش‌های چالشی‌تر باعث می‌شود که دانش آموزان با هر سطحی بتوانند از مطالب کتاب بهره‌مند شوند. درس‌نامه تقریباً تمامی کتاب‌های درسی را پوشش می‌دهد و از بابت این‌که قسمتی از کتاب درسی جا افتاده باشد نگرانی وجود ندارد. انشای درس‌نامه‌ها بسیار روان و مناسب است و به‌طور کلی با درس‌نامه ای با سطح عالی روبه‌رو هستیم.

تست (تمرین)

تعداد تست های کتاب فلسفه و منطق لقمه مهر و ماه مجموعه ۵۰ عددی شبیه‌ساز کنکور داخل و خارج سال ۹۸ است و از آنجایی‌که در توضیحات این کتاب آمده است که کتاب لقمه مکملی برای کتاب جامع کنکور فلسفه و منطق مهر و ماه است، می‌توانیم بگوییم تعداد کم تست ها به خاطر ماهیت این کتاب است. همان‌طور که در ابتدای این مطلب هم گفتیم اگر به دنبال کتابی برای تمرین کردن و حل سؤالات تستی و چهار گزینه ای هستید، کتاب لقمه فلسفه و منطق لقمه نمی تواند مقصود شما را برطرف کند.

سؤالات چهارگزینه‌ای، شبیه‌ساز کنکورهای سراسری داخل و خارج سال گذشته هستند. لذا شکل و قالب سؤالات همانند کنکور سال گذشته است. در آزمون‌ها سؤال شکل دار و طولانی، سؤالات جای خالی و سوالات مصداقی و مسئله به چشم می‌خورد. همچنین مسائل چالشی و پیچیده مانند سؤال ششم آزمون خارج وجود دارد، البته همان‌طور که گفتیم کلاً تعداد سؤالات ۵۰ عدد است و این تعداد کم نمی‌تواند برای تمرین مناسب باشد، بلکه صرفاً شما را با سبک و سیاق کنکور سراسری آشنا می‌کند.

پاسخنامه شبیه‌ساز کنکور سراسری داخل و خارج، پاسخنامه مناسب و کاملی است و علاوه بر گزینه های صحیح، گزینه غلط هم به‌صورت کامل توضیح داده‌ شده‌ است. این نکته بیانگر آن است که علیرغم اینکه تعداد سؤالات بسیار کم است، اما کیفیت خوبی دارند و می‌توانیم بگوییم آزمون‌های شبیه‌ساز، بسیار مناسب هستند.

خرید کتاب های انتشارات مهروماه

انتخاب تعداد


37,000 سود شما 5,550 تومان

31,450 تــومان

ارسـال بـالای 300 هـزار تومـان رایـگان
شابک
9786003175327
زبان
فارسی
سال انتشار
1400
سایز
جیبی
جلد
شومیز
صفحات
352
وزن ( گرم )
187
ناشر
اطمینان