{{data.cartable.title}}

{{data.count}} عدد / {{data.totalPrice.toLocaleString('en')}} تومان

مبلغ کل خرید من

{{parseInt(cartTotalPrice).toLocaleString('en')}} تومان
تسویه حساب کنید
دین و زندگی پایه دهم و یازدهم سفیر خرد مسلم بهمن آبادی
دسته بندی ریاضی/تجربی

ناشر کتاب

سفیرخرد
0 0 نظر 233 بازدید
مشخصات کتاب
  • مولف
  • ناشر
  • سایز
  • قطع
  • مسلم بهمن آبادی
  • سفیرخرد
  • شومیز
  • رحلی کوچک

انتخاب تعداد


149,000 سود شما 22,350 تومان

126,650 تــومان

ارسـال بـالای 300 هـزار تومـان رایـگان

تضمین کیفیت کالا

توسط کارشناسان مجرب

درگاه پرداخت امن

شبکه ملی شتاب

پشتیبانی آنلاین

همیشه همراه شما

ارسال سراسر کشور

در سریع ترین زمان

ویژه کنکور ۱۴۰۱

هدف از تألیف کتاب دین و زندگی پایه دهم و یازدهم سفیر خرد پوشش مطالب برای کنکورهای آزمایشی و کنکور سراسری است. چینش درس ها مطابق با مطالب آموزشی مورد نظر کنکور سراسری است. در ادامه به بررسی کتاب دین و زندگی پایه سفیر خرد می پردازیم. این کتاب مجموعا 2600 تست دارد و ۴۰۰ صفحه است. ضمنا این کتاب پاسخنامه تشریحی ندارد.

 فهرست کتاب هیچ اطلاعات جدیدی به ما نمی‌دهد ولی در مقدمه،  مؤلف توضیح کاملی راجع به بخش‌های متعددی که در کتاب هست، صحبت می‌کند و این بخش ما رو با اهداف کتاب، نحوه‌ی خواندن و چگونگی یادگیری از این کتاب آشنا می‌کند. لحن کتاب کاملاً رسمی است. قبل از خرید اینترنتی کتاب دین و زندگی پایه سفیر خرد ادامه این مطلب را بخوانید.

آموزش (درسنامه)

قالب درس‌نامه کتاب دین و زندگی پایه دهم و یازدهم ساده نیست، یعنی متن کتاب به ‌صورت نمودار درختی توضیح داده شده است و با رنگی کردن سبز در بخش دهم و آبی در بخش یازدهم، بخش‌های مهم از متن اصلی کتاب جدا شده اند. حجم درس‌نامه خیلی منطقی و معقول است و حتی بیش ‌از حد توضیح داده شده است و نمی‌توان از این نکته براحتی گذشت که درس‌نامه طوری طراحی‌شده است که می‌تواند هم تمارین کتاب و بحث تشریحی و هم کنکور و سوالات چهارگزینه ای را پوشش بدهد. در کتاب هیچ بحثی یا نکته‌ایی مهم برای امتحان نهایی نیامده است و مؤلف فقط به پاسخ اندیشه و تحقیق بسنده می‌کند.

مخاطب درس‌نامه‌ی کتاب دین و زندگی پایه سفیر خرد همه‌ی دانش آموزان هستند، یعنی هر دانش‌آموزی با هر سطح آموزشی می‌تواند از این کتاب استفاده کند. درس‌نامه بیشتر به آموزش نکته وار و تستی پرداخته است و عمق دادن به مطلب در اولویت بعدی قرار دارد. در هیچ جای کتاب مطلبی خارج از مباحث کتاب و کنکور نیست. تست های تألیفی متناسب با مطالب یاد داده شده در درس‌نامه و مطالب آمده شده در کنکور، طراحی شده است. با مطالعه برنامه‌ریزی شده، تکرار و مرور درس هر دانش‌آموزی می‌تواند تست ها را به ‌راحتی پاسخ بدهد.

درس‌نامه بیشتر به‌صورت  نمودار درختی است، یعنی متن کتاب به‌صورت نمودار درختی و با برجسته کردن برخی کلمات توضیح داده شده اند. استفاده از نمودار درختی آمده در کتاب دین و زندگی پایه دهم و یازدهم سفیر خرد خیلی خوب است و برخلاف بقیه‌ی تیپ نمودارهای درختی که خیلی نامفهوم است، برای تمام دانش آموزان مناسب است.

تست (تمرین)

بخش برجسته و عالی کتاب دین و زندگی 10 و 11 سفیر خرد، تست های این کتاب است. تعداد تست ها بسیار مناسب برای هر درس است و شاید تعدادی از دانش آموزان، نسبت به از تعدد زیاد تست ها، معترض باشند اما این حجم را نباید لزوما بعد از درس انجام داد. باید برخی از تست ها را بعد از درس به ‌عنوان تست تمرینی یا آموزشی و برخی از تست ها را با برنامه‌ریزی (ضریب 2 یا ضریب 3 یا …) در بازه‌های مختلف (دی، عید، بعد از عید) انجام داد و حتی می‌توان تعدادی از آن‌ها را برای دوران جمع‌بندی استفاده کرد.

تست ها شامل دو بخش اند: تألیفی (خط به خط) و کنکور سراسری (تست هایی که از آن درس در کنکور ادوار مختلف آمده است). در تمجید تست های این کتاب باید گفت که در کنکوری سراسری سال 98،  11 تست این کتاب عینا آمده بود. در طراحی و تدوین تست ها، سعی شده تست ها از مطالب و چارچوب کتاب، خارج نشوند.

 تست های تألیفی چون خط به خط طرح شده باعث تسلط دانش‌آموز با هر سطحی به مطالب، نکته‌ها و ارتباط‌های معنایی در کتاب شود. پیشنهاد در تست زنی این کتاب ابتدا مسلط شدن به تست های آموزشی و پس ‌از آن حل تست های کنکوری است. کتاب دین و زندگی پایه سفیر خرد پاسخنامه‌ی تشریحی ندارد و فقط به پاسخنامه‌ی کلیدی بسنده شده است.

توجه: تست های کنکور سراسری اخیر که برگزار شد شباهت زیادی به حدود 10 تست از کتاب دینی بهمن آبادی داشت. این مساله باعث علاقه ی بیشتر دانش آموزان به کتاب دینی پایه دهم و یازدهم سفیر خرد شد.

دانلود pdf پاسخنامه تشریحی دین و زندگی پایه مسلم بهمن آبادی

جمع بندی دین و زندگی کنکور مهروماه (۱۵٪ تخفیف)

خرید کتاب های انتشارات سفیرخرد

انتخاب تعداد


149,000 سود شما 22,350 تومان

126,650 تــومان

ارسـال بـالای 300 هـزار تومـان رایـگان
شابک
9786009796533
زبان
فارسی
سال انتشار
1400
نوبت چاپ
1
سایز
رحلی کوچک
جلد
شومیز
صفحات
427
وزن ( گرم )
874
ناشر
اطمینان