{{data.cartable.title}}

{{data.count}} عدد / {{data.totalPrice.toLocaleString('en')}} تومان

مبلغ کل خرید من

{{parseInt(cartTotalPrice).toLocaleString('en')}} تومان
تسویه حساب کنید
تاریخ کنکور لقمه طلایی مهروماه
دسته بندی انسانی

ناشر کتاب

مهر و ماه
0 0 نظر 527 بازدید
مشخصات کتاب
  • مولف
  • ناشر
  • سایز
  • قطع
  • بهروز یحیی
  • مهر و ماه
  • شومیز
  • جیبی

انتخاب تعداد


37,000 سود شما 5,550 تومان

31,450 تــومان

ارسـال بـالای 300 هـزار تومـان رایـگان

تضمین کیفیت کالا

توسط کارشناسان مجرب

درگاه پرداخت امن

شبکه ملی شتاب

پشتیبانی آنلاین

همیشه همراه شما

ارسال سراسر کشور

در سریع ترین زمان

کتاب تاریخ کنکور لقمه طلایی از انتشارات مهروماه با ذکر مطالب مهم‌تر و برجسته‌تر کتاب درسی سعی در آماده‌سازی دانش آموزان برای آزمون های تستی و به‌ویژه کنکور سراسری دارد. با توجه به جامع بودن این کتاب دانش‌آموزان هر سه ‌پایه می‌توانند از آن استفاده کنند. در ادامه به بررسی کتاب تاریخ کنکور لقمه طلایی مهروماه می پردازیم.

در این کتاب از تاریخ دهم مطالب شروع می‌شود و در پایان هر درس تعدادی سؤال تستی آورده شده. در انتهای کتاب پاسخنامه کلیدی و سؤالات کنکور سراسری سال گذشته یعنی ۹۸ قرار دارد. یکی از ویژگی‌هایی که توجه را بسیار جلب می‌کند آن است که این کتاب به‌صورت تمام‌رنگی است اما سبک و سیاق نوشته‌ها و لحن کتاب شبیه کتاب درسی می‌باشد. کتاب تاریخ لقمه طلایی مهروماه دارای 382 تست و 331 صفحه می باشد. قبل از خرید اینترنتی کتاب تاریخ لقمه طلایی مهروماه ادامه این مطلب را بخوانید.

آموزش (درسنامه)

همانطورکه از اسم این مجموعه کتاب‌ها برمی‌آید هدف از تولید آن‌ها خلاصه کردن و ارائه یک مجموعه به‌اصطلاح جمع‌وجور است. مخصوصاً آن‌که یکی از بزرگ‌ترین موانع و مشکلات مطالعه درس تاریخ، حجم زیاد و نکات ریز و متعدد آن است. کتاب تاریخ لقمه مهر و ماه سعی کرده است تا این مطالب را به‌صورت نموداربندی و مدون شده برای شما بیان کند. بدیهی است که حجم بسیار زیاد کتاب‌های تاریخ در کتابی به این کوچکی نمی‌گنجد اما آنچه مسلم است آن است که تمام نکات مهم و برجسته پوشش داده‌ شده‌اند.

مورد بعدی که در ارزیابی تأثیر بسیار مثبتی دارد، وجود شکل‌ها و نمودارها است. مثلاً در صفحات ۱۰۱،  ۱۵۴ و ۷۱ و بسیاری از صفحات دیگر شکل‌های کتاب درسی به‌صورت رنگی آورده شده‌اند چراکه شکل‌های کتاب تاریخ در آزمون های سراسری سال‌های گذشته سابقه بسیار زیادی دارند و همچنین نکات مهم طرح کتاب درسی به‌صورت هایلایت شده در متن آورده شده اند که این هم به‌نوبه خود شایسته تقدیر است. نکته دیگری که می‌توان به آن اشاره کرد طبقه‌بندی بودن درس‌نامه است یعنی تمام زیر مبحث‌هایی که در کتاب درسی وجود دارند در کتاب لقمه تاریخ نیز آورده شده اند که این مطلب نیز به نظم کتاب می‌افزاید.

وجود جدول‌ها از دیگر نقاط مثبت کتاب تاریخ لقمه طلایی است مثلاً در صفحات ۱۷۲، ۱۸۶ تا ۱۸۸ و صفحات دیگر شاهد جدول‌ها هستیم که البته نمونه مرتب‌ شده جدول‌های کتاب درسی نیز هستند. از آنجاکه درس تاریخ ماهیتی تماماً حفظی دارد و کمتر پیش می‌آید مطالبی تحلیلی داشته باشد تمام دانش آموزان می‌توانند از این کتاب بهره ببرند، خصوصاً دانش‌آموزانی که تا الآن به این درس توجه لازم را نداشته‌اند می‌توانند بیشترین استفاده را از این کتاب ببرند. البته اگر هنوز انقدر وقت دارید که بتوانید کتاب‌های درسی را به‌خوبی مطالعه کنید بهتر است از کتاب مهر و ماه به‌عنوان مرجع مرور خود استفاده کنید اما اگر دچار ضیق وقت هستید کتاب لقمه مهر و ماه می‌تواند فرشته نجات شما در آزمون سراسری باشد.

همچنین دبیران محترم می‌توانند برای خلاصه‌نویسی یا ارائه جزوه‌های خلاصه به دانش‌آموزان از مطالب این کتاب استفاده کنند چراکه همان‌طور که گفتیم مطالب برجسته و مهم کتاب به‌صورت نمودار در این کتاب آورده شده‌اند. در انتها می‌توانیم بگوییم با درس‌نامه ای روبه‌رو هستیم که برای تهیه آن زحمت بسیاری کشیده شده و بازدهی بسیار بالایی دارد، به‌خصوص آنکه استفاده از شکل‌های کتاب آن‌هم به‌صورت رنگی از یکنواختی درس تاریخ می‌کاهد.

تست (تمرین)

همان‌طور که در جدول کمی تست ها نیز مشاهده می‌کنید بیش از ۳۸۰ تست با در نظر گرفتن کنکور سراسری در کتاب لقمه تاریخ کنکور مهر و ماه وجود دارد. ازآنجایی‌که این کتاب ماهیت خلاصه دارد این تعداد تست برای مرور و جمع‌بندی کافی است اما متأسفانه، یک نکته بزرگ که در اینجا مغفول مانده این است که تمامی درس‌های هر سه‌ پایه ۸ عدد تست برای ارزیابی دارد و این در حالی است که بعضی از درس‌ها اهمیت زیاد و برخی اهمیت کمتری دارند؛ مثلاً درس‌هایی که در مورد ادوار مختلف خلافت یا در مورد ایران معاصر هستند، به‌طورقطع اهمیت بیشتری از درس‌هایی که به رنسانس یا تاریخ پرتغال و اسپانیا پرداختند دارند. اما می‌بینیم که برای هر دو درس، هشت عدد سؤال موجود است و از این مورد می‌توان به‌عنوان ایراد غیرقابل‌ چشم‌پوشی نام برد( البته اگر نداشتن پاسخ تشریحی را ایراد به‌حساب نیاوریم چون به‌هرحال از کتاب لقمه انتظار طول‌وتفصیل تک‌تک تست ها نمی‌رود).

در میان سؤالات کتاب تاریخ کنکور لقمه طلایی مهروماه، انواع و اقسام مختلف تست ها ازجمله سؤالات شکل دار مانند سوال ۲۲۵ یا سؤال ۱۰۷، ۱۱۰ و ۱۱۱ دیده می‌شود. سؤالات شکلی بسیار زیاد هستند که یک نکته مثبت است چون هم به جذابیت ظاهری می‌افزاید و هم برای این درس بسیار مهم است. همچنین انواع و اقسام سؤالات جای خالی مانند سؤال ۲۷۴ یا سؤال چندقسمتی مانند سؤال ۲۰۹ به چشم می‌خورد. نکته مثبت دیگری که می‌توانیم به آن اشاره‌ کنیم آن است که حتی‌الامکان از سؤالات سراسری سال‌های گذشته در کتاب استفاده شده است. به‌عنوان‌مثال سؤال ۱۳۳ مربوط به سراسری خارج از کشور سال ۹۷ است که این گزینش تست بسیار قابل‌تقدیر است، به‌خصوص آن‌که اولین کنکور نظام جدید سال گذشته یعنی ۹۸ برگزار شد.

همان‌طور که گفتیم با توجه به ماهیت خلاصه کتاب تاریخ لقمه طلایی مهروماه نمی‌توانیم به کلیدی بودن پاسخنامه ایراد بگیریم و آن را یک نقص به‌حساب بیاوریم. درنهایت امر می‌توانیم بگوییم کیفیت و کمیت سؤالات کتاب لقمه تاریخ مهروماه بسیار خوب است و تمام دانش آموزان با سوابق مطالعاتی مختلف در درس تاریخ می‌توانند از این سؤالات استفاده کنند و ایراد سؤالات کتاب  توزیع ناعادلانه سؤالات میان درس‌ها است.

خرید کتاب های انتشارات مهروماه

انتخاب تعداد


37,000 سود شما 5,550 تومان

31,450 تــومان

ارسـال بـالای 300 هـزار تومـان رایـگان
شابک
9786003174085
زبان
فارسی
سال انتشار
1400
نوبت چاپ
1
سایز
جیبی
جلد
شومیز
صفحات
336
وزن ( گرم )
150
ناشر
اطمینان