{{data.cartable.title}}

{{data.count}} عدد / {{data.totalPrice.toLocaleString('en')}} تومان

مبلغ کل خرید من

{{parseInt(cartTotalPrice).toLocaleString('en')}} تومان
تسویه حساب کنید
اقتصاد کنکور لقمه طلایی مهروماه
دسته بندی انسانی

ناشر کتاب

مهر و ماه
0 0 نظر 949 بازدید
مشخصات کتاب
  • مولف
  • ناشر
  • سایز
  • قطع
  • حسین خاکساری نوری
  • مهر و ماه
  • شومیز
  • جیبی

انتخاب تعداد


37,000 سود شما 5,550 تومان

31,450 تــومان

ارسـال بـالای 300 هـزار تومـان رایـگان

تضمین کیفیت کالا

توسط کارشناسان مجرب

درگاه پرداخت امن

شبکه ملی شتاب

پشتیبانی آنلاین

همیشه همراه شما

ارسال سراسر کشور

در سریع ترین زمان

همان‌طور که از نام مجموعه کتاب‌های لقمه نیز مشخص است هدف از تألیف این قبیل کتاب‌ها منبعی برای مرور سریع و تمرین دانش آموزان جهت آمادگی برای شرکت در آزمون‌ها به‌ویژه آزمون سراسری بوده است. لذا کتاب لقمه اقتصاد کنکور مهروماه بخش‌های (9 درس‌) کتاب اقتصاد را به‌صورت خلاصه، با ذکر نکات مهم، به همراه تعدادی سؤال تستی جهت تمرین در لابلای هر بخش آورده و سعی کرده تا به این هدف خود نزدیک شود. در ادامه به بررسی کتاب لقمه اقتصاد مهروماه می پردازیم.

لحن کتاب همانند کتاب درسی است و البته در بخش‌هایی که توضیحات بیشتری لازم بوده همراه با توضیحاتی مطالب را بیان کرده است. ازآنجایی‌که کتاب اقتصاد حجم کم اما اهمیت زیادی در کنکور سراسری دارد، به‌طوری‌که درمجموع از این کتاب ۱۵ سؤال طرح می‌شود. ازجمله درس‌هایی است که تمامی دانش آموزان باید به آن بپردازند و رها کردن آن اصلاً عقلانی نیست. این کتاب شامل 197 تست و 319 صفحه می باشد.

پیش از آن‌که در ادامه مطالب به بررسی بخشهای دیگری کتاب بپردازیم ذکر این نکته ضروری  است: کتاب اقتصادی که دانش آموزان دهم امسال با آن سروکار خواهند داشت با کتابی که اقتصاد لقمه مهر و ماه با محوریت آن نوشته‌ شده تفاوت زیادی دارد و احتمال زیاد نمی‌تواند آن‌طور که بایدوشاید به دانش آموزان دهمی کمک برساند. قبل از خرید اینترنتی کتاب اقتصاد کنکور لقمه مهروماه ادامه این مطلب را بخوانید.

آموزش (درسنامه)

وقتی صحبت از درس‌نامه کتاب‌های کمک‌درسی اقتصاد می‌شود، اصلی‌ترین و بارزترین نکته‌ای که اول ‌از همه به ذهن مخاطبین می‌رسد این پرسش است که آیا مسئله‌های کتاب به‌خوبی توضیح داده ‌شده‌اند یا آنکه کتاب موردنظر به‌اندازه کافی مثال حل کرده است؟ این دو سؤال در خصوص کتاب لقمه مهر و ماه این‌گونه پاسخ داده می‌شود که بله، هم توضیحات کتاب در بیان مسئله‌ها بسیار گویا می‌باشد و هم مثال‌هایی که در کتاب حل ‌شده کمک زیادی به یادگیری و مرور این‌گونه سؤالات می‌کند. مثلاً در مبحث تولید ناخالص یا خالص ملی یا داخلی صفحات ۶۳ تا ۶۶ کتاب به این نکته اختصاص داده‌ شده است علاوه بر اینکه این موضوع در صفحات قبلی توضیح داده ‌شده است.

مثال‌ها به دانش‌آموزانی که صرفاً قصد مرور آن‌ها را دارند نیز کمک زیادی می‌کند. البته فراموش نکنید که کتاب لقمه‌ی مهروماه کتاب خلاصه و جمع‌بندی است و اگر می‌خواهید که به‌صورت پایه‌ای مسائل را یاد بگیرید باید به سراغ کتاب‌های مفصل‌تر بروید و تمرین حل کنید. نکته قابل‌توجه دیگر نیز آن است که برخی از این مثال‌ها مانند نمونه سؤال صفحه ۷۷ از کنکورهای سراسری سال‌های گذشته طراحی ‌شده است و این امر به شما کمک می‌کند تا باحال و هوای کنکور سراسری نیز بیشتر آشنا شوید.

از قسمت‌های مربوط به مسائل که بگذریم کتاب اقتصاد کنکور لقمه مهروماه سعی کرده است تا با استفاده از نمودار و جدول سایر بخش‌ها را نیز توضیح دهد. مثلاً در مباحث مربوط به مقایسه رشد و توسعه، یا نقش دولت‌ها در اقتصاد از جدول استفاده کرده و نمودارهای مربوط به عرضه و تقاضا را نیز به‌خوبی ترسیم نموده است. همچنین نکات و توضیحات اضافه‌تر با کادرهای سبز و خاکستری جدا شده‌اند. موارد دیگری نیز در درس‌نامه به چشم می‌خورد مثلاً در صفحه ۱۸۲ نتیجه‌گیری‌ها با فلش‌هایی در متن جدا شده‌اند که این‌ها نیز خلاقیت‌های ظریفی می‌باشند. درنهایت درس‌نامه‌های کتاب لقمه اقتصاد مهر و ماه درسنامه کامل، خلاصه و درعین‌حال پرفایده می‌باشد که نکات مهم و نکات کنکوری را به خوبی پوشش داده است و علاوه بر دانش آموزان، معلمین محترم نیز می‌توانند از این کتاب بهره‌مند شوند.

تست (تمرین)

مجموعاً حدود ۲۰۰ سؤال در کتاب اقتصاد لقمه انتشارات مهر و ماه قرار داده ‌شده. با توجه به آنکه مجموعه کتاب‌های لقمه برای مرور و جمع‌بندی تهیه‌ شده‌اند این تعداد سؤال می‌تواند وظیفه مرور را به‌خوبی به انجام برساند. اما اگر جهت تمرین یا یادگیری قصد استفاده از این کتاب‌ها را دارید بهتر است منبع دیگری هم در کنار خود داشته باشید، تا بتوانید تمرین‌های بیشتری حل کنید. خصوصاً آنکه مسائل اقتصاد نیازمند حل نمونه‌های فراوانی است تا بتوانید به تسلط کافی برسید.

علیرغم اینکه کتاب به‌صورت فصل‌به‌فصل فهرست شده است اما سؤالات تستی بعد از هر درس قرار گرفته‌اند. یکی از نکات مثبت آزمون‌ها وجود سؤالات کنکور سراسری سال‌های گذشته در میان آن‌ها است. مثلاً : تست شماره ۱۰۴ یا سؤال ۹۴ ازجمله سوالاتی هستند که در اصل، سؤالات کنکور سراسری سال‌های گذشته بودند. همچنین انواع سؤالات جدول دار مانند سؤال شماره ۹۵ و سؤال‌های چندقسمتی مانند سال ۷۸ یا سؤالات مسئله‌ای که تعدادشان هم کم نیست به چشم می‌خورد. مثلاً از سؤال شماره ۴۰ تا ۴۸ همگی سؤالات مسئله‌دار می‌باشند.

نکته مثبت دیگر تعادل سطح سختی پرسش‌ها است. سختی سؤالات و کیفیت آن‌ها با یکدیگر تعادل برقرار کرده اند. این تعادل طوری است که در هر درس هم سؤالات سخت و هم سؤالات ساده به چشم می‌خورد. اما متأسفانه پاسخنامه کتاب، نقص‌های زیادی دارد مثلاً سؤالات ۲۹ تا ۳۱ یا ۵۱ تا ۵۴ یا ۱۴۷ تا ۱۵۰ هیچ‌کدام پاسخ تشریحی ندارند و صرفاً کلید آورده شده. نکات مثبتی هم در کتاب لقمه طلایی اقتصاد به چشم می‌خورد. مثلاً : سؤالات کنکور ۹۸ پاسخ‌های بسیار مفصل و دقیقی دارند که در آن‌ها هم از شکل و هم از نمودار استفاده ‌شده است یا سؤالات مسئله‌ای پاسخ‌های مفصلی دارند. درمجموع می‌توانیم بگوییم سؤالات و پاسخنامه کتاب لقمه اقتصاد مهروماه به‌خوبی درس‌نامه آن نیست و عمده این شکاف از نقص‌های پاسخنامه برمی‌آید به‌غیراز نواقصی که پاسخنامه دارد سایر ویژگی‌ها و قسمت‌های بخش سؤال و پاسخنامه این کتاب، کیفیت خوبی دارند و می‌توانند نکات زیادی را به شما آموزش دهند.

خرید کتاب های انتشارات مهروماه

انتخاب تعداد


37,000 سود شما 5,550 تومان

31,450 تــومان

ارسـال بـالای 300 هـزار تومـان رایـگان
شابک
9786003175235
زبان
فارسی
سال انتشار
1400
سایز
جیبی
جلد
شومیز
صفحات
288
وزن ( گرم )
185
ناشر
اطمینان