{{data.cartable.title}}

{{data.count}} عدد / {{data.totalPrice.toLocaleString('en')}} تومان

مبلغ کل خرید من

{{parseInt(cartTotalPrice).toLocaleString('en')}} تومان
تسویه حساب کنید
آرایه های ادبی لقمه طلایی مهروماه
دسته بندی انسانی

ناشر کتاب

مهر و ماه
0 0 نظر 836 بازدید
مشخصات کتاب
  • مولف
  • ناشر
  • سایز
  • قطع
  • حمزه نصراللهی
  • مهر و ماه
  • شومیز
  • جیبی

انتخاب تعداد


37,000 سود شما 11,100 تومان

25,900 تــومان

ارسـال بـالای 300 هـزار تومـان رایـگان

تضمین کیفیت کالا

توسط کارشناسان مجرب

درگاه پرداخت امن

شبکه ملی شتاب

پشتیبانی آنلاین

همیشه همراه شما

ارسال سراسر کشور

در سریع ترین زمان

تالیف کتاب موضوعی در درس ادبیات می تواند سبک و روش های مختلفی داشته باشد. از آن جا که خرید کتاب موضوعی برای فقط قسمتی از درس ادبیات می تواند مورد استفاده باشد، انتظار مخاطب از حجم و کیفیت کتاب بالا می رود. کتاب آرایه های ادبی لقمه طلایی مهروماه با توجه به حجم کم و لقمه ای خود قاعدتا نمی تواند تعداد انبوهی از تست ها را در بر بگیرد، اما منظور مولف از آن نوشتن یک درسنامه ی کامل با دربرگیری مثال های مختلف داخل و خارج کتاب درسی بوده است. چینش فصل ها به ترتیب حضور در کتاب های درسی نیست و در فهرست هم حتی انواع آرایه ها لیست نشده و فقط گروه بندی آرایه ها (بیان, بدیع لفظی و بدیع معنوی) آمده است که جست و جو را برای دانش آموز دشوار می کند. لحن کتاب نیز صمیمی است.

آموزش (درسنامه)

بخش عمده و اصلی کتاب آرایه های ادبی لقمه طلایی مهروماه درسنامه ی آن است و البته همین درسنامه هم غالبا به بررسی مثال های مختلف اختصاص داده شده است. در ابتدا یک توضیح کلی از مفهوم آرایه ی مورد نظر آورده شده و اگر آن آرایه انواعی داشته باشد، هر مورد با توضیحات و مثال های مختصر بررسی شده است. در تعدادی از آرایه ها یک سری توضیحات راجع به تفاوت ها و الزامات هر آرایه گفته شده که به عنوان مثال تفاوت مجاز و استعاره از این دست موارد است و از این حیث می توان گفت کتاب آرایه های ادبی لقمه طلایی مهروماه بسیار نزدیک جزوه ی معلم ها و کتاب های رایج بازار است و چیزی اضافه یا کم ندارد.

اما تمرکز اصلی این کتابچه پوشش کامل انواع مثال های داخل یا خارج کتاب درسی است و علیرغم حجم کمی که دارد به خوبی به این هدف دست یافته است. به عنوان مثال در مبحث کنایه که از آرایه های پرتعداد در کتاب درسی و کنکور است حدود 7 صفحه مثال از کنایه های پرکاربرد و حدود 14 صفحه از کنایه های کتاب درسی عنوان شده که برای ما اثبات می کند، کتاب کاملا مثال محور است و در زمینه ی آموزش، کتاب های مثال محور برای همه ی اقشار دانش آموز نمی تواند مناسب باشد؛ چرا که آموزش کنایه پیدا کردن را می توان در حکم یادگیری ماهی گیری و لیست کردن کنایه ها را در حکم ماهی دادن دانست.

کتاب آرایه های ادبی لقمه طلایی مهروماه چندان در مقوله ی آموزش (که البته آموزش این امر از طریق یک کتابچه کار بسیاری دشواری خواهد بود) استوار نبوده و می توان آن را در حد یک کتابی دانست که شما در مترو نمی خواهید بیکار باشید و علاقه دارید با تعدادی مثال از آرایه ها آشنا شوید و ذهنتان آمادگی بیشتری داشته باشد. نمی توان کاربرد بیشتری برای این کتاب دانست و البته مثال ها و فرمت درسنامه نزدیک به محتوای کنکور و کتاب درسی است و در مجموع می توان مولف را در رسیدن به این هدف موفق تلقی کرد. یک بخش دیگر از کتاب به تیپ شناسی سوالات آرایه ی کنکور و راهبرد حل این سوالات پرداخته که البته خیلی خلاصه گویی شده است ولی حضور آن در کتاب می تواند یک امتیاز محسوب شود.

تست (تمرین)

اولین موردی که باید راجع به تست های کتاب آرایه های ادبی لقمه طلایی مهروماه گفت آن است که برای هر آرایه تنها 5 تست در نظر گرفته شده که اگر از تعداد کم آن چشم پوشی کنیم، نمی توان این امر را نادیده گرفت که برای دو آرایه استعاره و تضمین که تفاوت در اهمیت آن ها زمین تا آسمان است، تعداد یکسانی تست می بینیم و در مجموع این مورد از کتاب چندان ایده آل بنظر نمی آید و می توان گفت این کتاب بهتر بود که بی تست تالیف شود و حضور 5 تست فقط جهت آن بوده که گفته شود کتاب تست هم دارد.

تست های کتاب آرایه های ادبی لقمه طلایی مهروماه عموما تالیفی هستند، چراکه تست های تک آرایه ای در کنکور چندان پرطرفدار نیستند و مولف ناچار به گزینش تست های خارج کنکور بوده است. تست های کنکور چند سال اخیر به شکل تیپ بندی شده (همان تیپ هایی که در درسنامه توضیح داده شد) در انتها قرار دارند و البته تست های دو کنکور اخیر هم جدا شده اند. از آن جا که بعید است داوطلب کنکوری کتاب دیگری غیراز این کتاب نداشته باشد (و قاعدتا آن کتاب بسیار کامل تر تست های کنکور را در بر می گیرد) می توان بخش تست های این کتاب را کم فایده دانست.

البته راجع به پاسخ تشریحی هم احتمالا با توجه به حجم کتاب نباید انتظار پاسخ های مفصل داشته باشید، ولی می توان پاسخ های کتاب را مناسب دانست و البته حضور تعدادی راه میانبر باعث دلپذیرتر شدن این بخش شده است. به عنوان جمع بندی باید گفت که با توجه به حجم و کاربرد دم دستی بودن کتاب آرایه های ادبی لقمه طلایی مهروماه، مناسب برای زمان های غیرمفید و صرفا جهت آشنایی با کاربرد انواع آرایه هاست و نمی تواند برای موفقیت و کسب مهارت در این بخش کافی باشد.

خرید کتاب های انتشارات مهروماه

انتخاب تعداد


37,000 سود شما 11,100 تومان

25,900 تــومان

ارسـال بـالای 300 هـزار تومـان رایـگان
شابک
9786003170483
زبان
فارسی
سال انتشار
1400
سایز
جیبی
جلد
شومیز
صفحات
288
وزن ( گرم )
190
ناشر
اطمینان