{{data.cartable.title}}

{{data.count}} عدد / {{data.totalPrice.toLocaleString('en')}} تومان

مبلغ کل خرید من

{{parseInt(cartTotalPrice).toLocaleString('en')}} تومان
تسویه حساب کنید
معرفی کتاب شیمی دوازدهم دو جلدی مبتکران

#کتابینو

مرجع_اصلی_کتب_آموزشی

10 دقیقه

معرفی کتاب شیمی دوازدهم دو جلدی مبتکران

Kکتابینو 17 فروردین 1401

کتاب دوجلدی شیمی دوازدهم مبتکران تالیف بهمن بازرگانی یک کتاب مرجع کامل برای آموزش مفهومی و عمیق درس شیمی و آمادگی برای آزمونهای آزمایشی و کنکور سراسری در این درس است. آموزش و توضیح فصلهای اول و دوم کتاب درسی در جلد اول و فصل‌های سوم و چهارم در جلد دوم کتاب شیمی دوازدهم گنجانده شده‌­اند. هر دو جلد کتاب حاوی تست، مباحث کنکور و آزمون‌های آزمایشی هستند. کتاب در سه بخش درسنامه، تست، پاسخ‌های تشریحی تدوین شده است.

درسنامه‌­های شیمی دوازدهم مبتکران

درسنامه­‌ها به‌­شکل خودآموز و با زبانی روان بیان شده‌­اند که از این حیث درسنامه‌­های شیمی دوازدهم را می­توان یکی از روانترین درسنامه‌­ها در میان سایر کتاب‌های کمک آموزشی دانست. طبقه­‌بندی مباحث درسی با درنظرگرفتن نیازها و سطح هر دانش­‌آموز (مبتدی، متوسط و قوی) انجام گرفته است که این خود می­تواند یک ویژگی مثبت برای کتاب شیمی دوازدهم باشد. تمرین‌ها و مثال‌های آموزشی با زبانی ساده توضیح داده می­شوند تا یادگیری عمیق و مفهومی از مطالب درسی برای دانش‌­آموزان حاصل شود. مطالب درسنامه­‌ها به‌­گونه‌­ای تدوین شده‌­اند تا چنانچه دانش‌­آموزان مبحثی را در کلاس درس یاد نگرفتند، بتوانند با مراجعه به درسنامه‌­های کتاب شیمی دوازدهم اشکالات خود را برطرف کنند. مولف کتاب شیمی دوازدهم حتی حاشیه‌­های کتاب درسی را هم نادیده نگرفته است و با توضیحات کامل حاشیه‌­ها به دانش‌­آموزان کمک می­کند تا به سوالاتی که در کنکور از این بخش­ها مطرح می­شوند، با آگاهی و به­‌راحتی پاسخ دهند. در کتاب شیمی دوازدهم همچنین مطالب خارج از مباحث کتاب درسی و کنکور سراسری به‌­صورت پاورقی برای دانش­‌آموزان علاقه‌­مند به این مطالب گنجانده شده است.

تست‌های شیمی دوازدهم مبتکران

تست‌ها مهمترین بخش کتاب شیمی دوازدهم را تشکیل می­دهند که براساس موضوعات سرفصل‌های کتاب درسی و درسنامه‌­های کتاب تنظیم شده‌­اند. تست‌های هر مبحث براساس درجۀ سختی (سطح دشواری تستها با کاریکاتور مخصوص در پاسخنامه‌­ها مشخص شده­‌اند) و در دو بخش تالیفی و سراسری دسته‌­بندی شده‌­اند. مولف کتاب شیمی دوازدهم در طراحی تست‌ها از نمونۀ سوالات کنکور سراسری سال‌های گذشته استفاده کرده است تا دانش‌­آموزان بتوانند با تست‌هایی همسطح کنکور سراسری خود را محک بزنند. برای کمک به دانش‌­آموزانی که کمبود وقت دارند، راهکارهایی اندیشیده شده است؛ به این صورت که تست‌های خیلی مهم که درجۀ اهمیت بالایی دارند با نشان VIT مشخص شده­‌اند و با حل آنها دانش‌­آموزان می­توانند در کوتاه‌ترین زمان ممکن یادآوری و جمع‌­بندی از مطالب داشته باشند. برای دانش‌­آموزانی که نیاز به تست‌های بیشتری دارند، پس از تستهای VIT، تست‌هایی با درجۀ اهمیت دوم با عنوان دسا (دومین سطح اهمیت) در نظر گرفته شده است. بعد از هر بخش آزمون‌هایی با عنوان چکاپ و در انتهای هر فصل یک آزمون جامع مطابق با مباحث کل فصل قرار داده شده­‌اند. کتاب شیمی دوازدهم برای درک بهتر مطالب و مفاهیم کلیدی کتاب درسی و همچنین ماندگاری آنها در حافظۀ دانش‌­آموزان از طرح‌های آموزشی کارتونی استفاده کرده‌است. یکی از ابتکارات کتاب شیمی دوازدهم استفاده از روش مناظرۀ علمی برای آموزش مطالب است. در این بخش یک معلم و سه دانش‌­آموز با سطوح «صفر کیلومتر و بی‌­دقت»، «متوسط و کاملاً معمولی» و «تیز و عمیق و دقیق» مباحث درسی را به بحث می­گذارند و از روی سوالاتی که در مباحثه‌­ها رد و بدل می­‌شوند، دانش‌­آموزان می‌­توانند سطح خود در درس شیمی را ارزیابی کنند.

پاسخنامه‌­های شیمی دوازدهم مبتکران

کتاب شیمی دوازدهم پاسخنامه­‌های جامع و کاملی دارد که در آنها به‌­صورت واضح و قابل فهم برای دانش‌­آموزان به توضیح تست‌ها همراه با مشخص کردن سطح دشواری تست‌ها پرداخته می‌­شود. در پاسخنامه‌­ها نکته‌­های کلیدی و مهم در قالب ایستگاه‌های درس و نکته که به­‌نوعی در حکم جزوۀ درسی دانش‌­آموزان است، بیان شده­‌اند که یادگیری آنها دانش‌­آموزان را با مطالب و نکات لازم برای حل تست‌ها آشنا می­‌کند.

شیمی دوازدهم مبتکران (جلد اول)

شیمی دوازدهم مبتکران (جلد دوم)


تگ دونی :


170 بار دیده شده ، به اشتراک گذاشتین ؟
معرفی کتاب شیمی دوازدهم دو جلدی مبتکران
Arman Farsha
مجله کتابینو حاصل زحمات بسیار فراوان در زمینه کتب های آموزشی ، آموزشی کودکان و آموزشی بزرگسالان میباشد.با پیوستن به شبکه های اجتماعی کتابینو به ما یاری برسانید.
طراحی و پیاده سازی شده توسط : آریش وب

درباره کتابینوتماس با کارشناسان